Barevná typologie

Barevná typologie

  • Cena: 1000 kč
  • Trvání: 1h

Co je to barevná typologie?

Většina žen nosí 20% svého šatníku, chodí stále ve stejném oblečení, protože po čase (a u některých kousků velmi brzy!) zjistí, že jí "nesedí", necítí se v něm dobře, zkrátka a dobře jí NESLUŠÍ. Nejčastější příčinou je nákup oblečení v nesprávné barvě. Když si za celý život vypočítáte, kolik peněz jste vyhodili (a ještě vyhodíte) zbytečně za něco, co stejně nebudete nosit, dostanete se do statisíců. Tyhle peníze však můžete ušetřit, pokud absolvujete službu "barevná typologie", kdy Vám řeknu a ukážu, které barvy a v jakých odstínech máte nosit (tedy zejména u obličeje). V obchodech poté budete přesně vědět, ke kterému stojanu máte zamířit a kterému se máte obloukem vyhnout. Ušetříte spoustu času a peněz!

Ukázka proměny, kde použití nesprávných/správných barev sehrálo velkou roli. Klientka podzimního typu (tmavý teplý typ), vlevo na obrázku oblečená v letních barvách (studený světlý typ), vč. brýlí v chladném tónu, původní poněkud nevýrazná barva vlasů, bez make-upu, vpravo na obrázku oblečena v teplých barvách s brýlemi v teplém tónu, vlasy nabarveny do kaštanové hnědé, zlatý šperk. Proměnu završilo odpovídající nalíčení v teplých tónech.

Co je to tedy ta barevná typologie?

Barevná typologie je analýza Vašeho přirozeného zbarvení kůže, vlasů, oči a příp. i obočí za účelem najít barvy a jejich odstíny, ve kterých byste vypadala co nejlépe. Nejde tedy jen o to, zda-li Vám sluší modrá či ne, ale v případě, že Vám sluší, tak jaký odstín - zda jemná pastelová modrá, sytá tmavá modrá, či spíše tyrkysová, apod. Analýza probíhá tak, že se pod obličej přikládají šátky různých barev a na základě barevného působení na obličej se tímto zjišťuje, zda-li je barva vhodná či nikoliv. Už žádné mylné nákupy a oblečení, které vám zbytečně visí v šatníku!

barevný typ se určuje pomocí různobarevných šátků
zdarma dostanete originální typologickou kartičku

Jak barvy opticky působí?

Správná barva v obličeji opticky vyhladí drobné vrásky, nerovnosti, pupínky, kruhy pod očima apod. Většinou také dojde k tomu, že se opticky projasní oční duhovka, oči jakoby "září". Správná barva Vám také může ubrat několik let, či pomoci vypadat štíhlejší a zdravější. Vaši správnou volbu barev také většinou zaregistruje i opačné pohlaví. Špatná barva působí přesně opačně. Oči opticky zaniknou a vyniknou vrásky, kruhy atd, to znamená, že můžete vypadat starší, unavenější, obličej může chytit jakoby houbový nádech apod.

Díky této analýze je možno zařadit Vás do tzv. "barevného typu", čímž je základní rozdělení na typ jarní, letní, pozdimní a zimní. Tím to ale nekončí, je potřeba zjistit, které barvy z daného typu Vám sluší nejlépe. Budete-li například letní typ, ke kterému se hodí studené, pastelové barvy, můžou Vám například slušet všechny modré a tyrkysové tóny, ale v černených a růžových můžete vypadat mnohem hůře, zvláště pokud máte v obličeji například červenavé žilky.Vždy dostanete písemné materiály, kde je vše popsáno a kartičku s barvami, kterou můžete nosit v peněžence.

Jak můžete tyto znalosti využít?

Znalost Vašich osobních barev můžete poté využít při nákupech oblečení, špeků, brýlí, dopňků, při rozhodování ohledně barvy vlasů, barvy líčidel atd. Je to investice na celý život, protože s narůstajícím věkem se Váš barvevný typ nemění, pouze ve stráří Vám budou slušet o něco jemnější tóny z Vaši barevné palety. Vyvarujete se mylných a nákladných nákupů, které Vám pak budou viset bez užitku ve skříni a ušetříte spoustu času při zkoušení tím, že budete prostě přesně vědět, co Vám sluší.

Jak tato služba konkrétně proběhne?

Zavoláte mi na tel. č. 606 438 155 a domluvíme se na konkrétním termínu a čase schůzky. Ideální je přijít v oblečení neutrální barvy - bílá, šedá, černá, lépe s výstřihem. V opačném případě přes Vás přehodím netrální plachtu. Co se týče make-upu, je lépe přijít nenalíčená nebo pouze lehce. 

Při samotném určování barevného typu se postupuje tak, že se k obličeji přikládají jednotlivé barevné šátky a sleduje se jejich optické působení na obličej. V šátkách, které Vám budou slušet, budete vypadat mladší, hezčí, opticky zakryjí nedostatky pleti, zdůrazní oči apod. V nevhodných barvách budete vypadat opačně - bledě, starší, zdůrazní se vrásky apod. Takto roztřídím šátky na vhodné a nevhodné a na základě toho Vás zařadím do patřičného barevného typu. Řeknu a ukážu Vám, jaké barvy a kombinace byste měla nosit, jaká barva vlasů by Vám slušela, jaké nosit šperky, doplňky jako jsou boty, kabelky, pásky, apod. K této službě dostanete písemné materiály, obrázky a barevný vizážistický vzorník, který můžete poté nosit v kabelce jako pomůcku při Vašich nákupech.

Barevný typ se během života nemění, takže do sebe investujete na celý život. Vždy budete vědět, co na sebe.

Jak zařadit Vaše správné barvy do reálného života? 

Jakmile budete znát Vaše barvy, bude Váš život jednodušší. Vaše správné barvy noste zejména u obličeje, kam směřují pohledy většiny lidí. To znamená, není ani tak důležité, jakou barvu mají Vaše boty, či kalhoty, ale co se týče barvy vlasů, make-upu a horní části oblečení, tak tam je potřeba být vybíravější.  Důležitá je například i barva výstřihu, korálů, náušnic, případně šátku, atd.

V případě, že je Váš současný šatník tvořen zejména neutrálními odstíny jako jsou bílá, šedá, béžová, černá, neměl by pro Vás být problém Vaše barvy do Vašeho šatníku elegantě zařadit. Někdy stačí výrazný šperk, brož, náušnice, nová kabelka apod.

Někdy však, a to zejména pokud máte šatník dosud tvořen výraznými a pro Vás nevhodnými barvami, bude zřejmě nutné jej protřídit a zakoupit základní garderobu novou. Vždy ale bude záležet na Vašich finančních možnostech. Málokdo si může dovolit vyházet celý šatník a nakoupit vše nové. Bude zřejmě nutné provádět změny postupně a začít u věcí, které nejčastěji nosíte a které jsou nejvíce na očích. Tady nejvíce záleží na Vašem životním stylu. Pokud jste pracující, měla byste nejprve investovat do Vašeho pracovního oblečení, pokud jste žena na mateřské, využijete nejspíš sportovní nebo domácí ošacení.  

Co dál?

Ihned po absolvování barevné typologie můžete vyrazit na nákupy a užít si tu pohodu z toho, že budete přesně vědět, co je pro Vás to pravé! Barevný vzorník bude Vašim přítelem!

Pro ty z Vás, pro které budou barvy i poté příliš tvrdým oříškem, je zde možnost tzv. "asistovaných nákupů". To znamená, že Vám mohu pomoci kdykoliv se zorientovat přímo v obchodě při nákupech Vašeho nového oblečení a doplňků.

Mohu Vám také pomoci probrat Váš stávající šatník (služba "probrání šatníku) či poradit, jaké střihy oblečení by Vám slušely (služba "korekce postavy oděvem").

Důležitý je celkový image

Barevná typologie je stěžejní pro Váš dokonalý vzhled a je ji možno považovat za jakýsi odrazový můstek, ale je také pomyslnou kostkou ve skládance, nazvané "dokonalá image". Stejně důležitými kroky jsou i například správný účes nebo nalíčení.

Pokud byste ve stejný den absolvovala i kurz líčení, viděla byste na vlastní oči, jak "Vaše barvy" dovedou rozzářit Váš obličej.

Jsem tu pro Vás.
Neváhejte se zeptat.